VASKİ EKİPLERİ KAR VE TİPİ DİNLEMEDİ - Van su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü | Vaski

VASKİ EKİPLERİ KAR VE TİPİ DİNLEMEDİ

04.03.2019-11:23

TEHLİKEYE RAĞMEN MAHALLEYE ULAŞTILAR

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) Kuzey Bölgesi Müdürlüğü ekipleri Çaldıran’da bir sondaj arızası için gittikleri esnada kar ve tipide mahsur kaldılar.

Çaldıran İlçesinin Koçovası Mahallesinin sondajının arızalandığı bilgisi üzerine yola çıkan ekipler, yoğun kar yağışı ve tipi ile karşılaştı. Yolda ilerleme imkanı bulamayan ekipler Büyükşehir ve Çaldıran Belediyesinden destek istedi.

Saatlerce kar, tipi ve soğukla mücadele eden VASKİ ekipleri büyük tehlike atlattı. Gece yarısına kadar süren yol açma çalışmalarından sonra mahsur kalan diğer araçlarla birlikte ekipler de kurtarıldı. Ekipler daha sonra Koçovası Mahallesine ulaşmayı başardı.

Mahalleye ulaşan ekipler sondaj arızasını gece boyunca aşırı soğuk ve kar yağışına rağmen gidererek, suyun verilmesini sağladı.

Mahalle halkı ise, kar kış uzak yakın demeden yanımızda olan ve sorunlarımızı gidermesi için ekipleri seferber eden VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, VASKİ Kuzey Bölgesi Müdürü Nuri Çiftçi ile fedakâr ekiplere teşekkür ederiz,  minnettarız” dediler.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


Son Haberler