VAN KAMPÜS TOKİLERİ SU HATTINA KAVUŞUYOR - Van su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü | Vaski

VAN KAMPÜS TOKİLERİ SU HATTINA KAVUŞUYOR

28.02.2019-10:20

VASKİ 442 KONUTUN SU SORUNUNU ÇÖZÜYOR


Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kampüsünde yer alan Bardakçı Toki konutlarında yaşanan su sorunu Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) tarafından gideriliyor.

Şimdiye kadar Üniversite yönetiminin idaresinde su alan ve yeterli olmayan durumda tankerle su verilen konutlara artık VASKİ su vermeye başlayacak.

Toplamda 25 Blok ve 442 daireden oluşan Kampüs TOKİ Konutlarına yeni su hattı çekilerek, yıllardır çekilen su sıkıntısına son verilecek.

Aboneleri yenilenerek Van Su ve Kanalizasyon İdaresi VASKİ aboneliğine dahil edilen Konutlara Yeni Sanayi Sitesi hattından kesintisiz su verilmesi için çalışmalar sürdürülüyor.
Abone İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri Daire Başkanı Muhbet Akbulut’la birlikte konutlarda incelemelerde bulundu. Ekipler abone işlemleri için site sakinleri ile görüşerek müjdeli haberi verdiler.

Bardakçı Toki Site sakinleri “yıllardır çektiğimiz su sıkıntısı bizi canımızdan bezdirdi. VASKİ’nin yapmış olduğu bu hizmetle bizler de artık kurum abonesi olduk. Susuzluk büyük sorundu. Tankerlerle depolara üniversite tarafından su veriliyordu. Bu çalışmaları yapanlara, bizi bu ıztıraptan kurtaranlara teşekkür ederiz” dediler.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


Son Haberler