ASKER SUSUZ KALMASIN DİYE HAREKETE GEÇTİLER - Van su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü | Vaski

ASKER SUSUZ KALMASIN DİYE HAREKETE GEÇTİLER

05.02.2019-13:22

90 KM’LİK YOLDA KEPÇELER KAMYONLARLA TAŞINDI


VASKİ EKİBİ MEHMETÇİK İÇİN SEFERBER OLDU


Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) en zor koşulları zorlayarak hizmeti en ücra birime kadar götürülmesi için çalışıyor.
Gelen talep ve arıza ihbarlarını anında değerlendiren ekipler programlı çalışma ile sıkıntıları gideriyor.  VASKİ ekipleri bu kez de bir karakolun susuzluk çektiği ihbarı ile yola koyuldu. Mehmetçik için seferber olan ekipler arıza yerine hızlı ulaşmak için kepçeleri kamyonlarla taşıdı. 90 km’lik yol gidildi. Bazen yaya bazen araçlarla gidilen yolda ekipler saatler sonra arıza yerine ulaşmayı başardı.


VASKİ Güney Şube Müdürlüğüne gelen bir ihbarla Gürpınar Topçu Değirmeni Karakolunun su arızası olduğu bildirildi. Bunun üzerine harekete geçen ekipler Güney Şube Müdürü Tevfik Ergenç’in direktifleriyle karakola doğru yola çıktılar.
İlçe merkezine 90 km uzaklıkta ki karakola kepçelerin geç gideceği hesaplanarak, kepçeler kamyonlarla taşındı. Zaman zaman kamyonların bile çıkmakta zorlandığı zorlu bir yolculuğun ardından arıza yerine ulaşıldı.


Ekipler tarafından Karakolun su hattının donduğu tespit edildi. Yapılan çalışmalarla hat onarılarak karakola tekrar su verilmeye başlandı.
Aynı ekip Gürpınar’ın Koç Köy mahallesinde de su şebekesi tıkanıklığından dolayı mahallenin susuzluk çektiğinin bildirilmesiyle arıza yerine 4 km yaya gitmek zorunda kaldı. Mahalleye  uzun uğraşılardan sonra su verilerek sorun giderildi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


Son Haberler

VASKİ Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Tarafından Tasarlandı ve Geliştirildi