SU DEPOLARI SAĞLIKLI GÖRÜNÜME KAVUŞTURULDU - Van su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü | Vaski

SU DEPOLARI SAĞLIKLI GÖRÜNÜME KAVUŞTURULDU

06.11.2018-16:22

VASKİ HALK SAĞLIĞI İÇİN TÜM DEPOLARI SERAMİKLE KAPLATTI

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi VASKİ tarafından yürütülen çalışmalar sonucu tüm su depoları seramikle kaplanarak sağlıklı bir görünüme kavuşturuldu. Daha önceleri sağlıksız bir şekilde hizmet veren su depolarının tamamen seramikle kaplanması için VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş’ın talimatlarıyla genel bir çalışma başlatıldı.


Halk sağlığı açısından büyük önem taşıyan içme suyunun herkes tarafından güvenle tüketilmesi için başlatılan çalışmalar büyük takdir gördü.
Hijyenik depo yapımının ilk kez kapsamlı olarak ele alındığı ve çalışmaların bitirilme aşamasına geldiği belirtildi.VASKİ, proje kapsamında sadece betonla kaplanmış ve yıpranmış, yer yer yosun tutmuş depoların tümü seramikle kapladı.Yalıtımı olmayan betonarme yer altı su depolarında yaşanan en büyük sıkıntının deponun suyu dışarı sızdırması veya yeraltı sularının içeri sızarak suyu kirletme riskinin bulunması olarak görülüyor.


Halk sağlığı için en gereksinim olan suyun halka en sağlıklı bir şekilde verilmesi için tüm içme suyu depolarının temizlenmesi ve seramik kaplanması ile önemli bir hizmete daha imza atılmış oldu.


Öte yandan merkez ve ilçelerde yıpranmış ve zarar görmüş su depoları da baştan sona yenilendi. Yapılan çalışmalarla depoların iç ve dış sıvaları yenilenerek boyandı. Depolara yağmur ve kar yağışının içeriye su almaması için yalıtımı yapılarak etrafları tel örgüyle çevrildi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


Son Haberler

VASKİ Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Tarafından Tasarlandı ve Geliştirildi